Acar Yachts

Misyonumuz
Deniz yaşantısına adım atmaya karar verdiğinizde, sizin için en doğru tekneyi, en iyi fiyata, güvenle almanızda rehberlik etmek, Acar Yachts olarak misyonumuzdur.

Vizyonumuz
Acar Yachts olarak vizyonumuz; uzun yıllara dayanan ekspertiz tecrübemizle onayladiğimiz motoryat ve yelkenli tekneleri, güven ortamında size sunmaktır. Bu doğrultuda, tekne alırken ve satarken, sizlere en güvenilir ve en hızlı desteği verebilmek için kapsamlı bir satış ağımız bulunmaktadır. Uluslararası platformda bulunan 36 ülkeden çözüm ortaklarımızla her zaman yanınızdayız.
Şenol Acar Kimdir?
Acar Yachts kurucusu Şenol Acar’ın denize ve denizciliğe olan ilgisi Sadun Boranın dünya seyahati kitabını okuyarak başladı.Acar 1980 yılında amatör denizcilik belgesini aldı. Yelken hayatına Karşıyaka yelken kulübünde devam etti. Denizlere olan sevgisi onu uzakları keşfetmeye sürükledi. 2006 yılında Atlantik Race Cruise (ARC) yarışlarına katılan tek Türk denizci oldu. İngiliz bir ekiple yarışan acar 17 gün 12 saatte Atlas Okyanusunu geçti. Acar’ın dünya denizlerini keşfi, 2010 yılında yaptığı dünya turu (the world araound by sailing) ile devam etti. Marmaris’ten başladığı dünya turu 18 ay sürdü.

Bu turda rota Marmaris, Simi, Girit, Malta, Sicilya, Marbella, Las palmas, Santa Lucia,Saint Vincent, Aruba, Bonair, Curacao, San Blas Adaları, Panama Kanalı, Ekvator, Galapagos Adaları, Markiz Adaları, Tahiti, Bora Bora, Morea, Huaine, Raieta,( French Polenezya), Tonga, Fiji, Vanaatu, Avustralya, Bali, Jakarta, Singapur, Phuket, Hindistan, Sri Lanka, Maldivler, Yemen, Kızıldeniz, Mısır, İsrail ve Marmaris’te başladığı noktada sonlandı.

Şenol Acar bu tur süresince Yacht master off shore, Bareboat captain instructor eğitimlerinide tamamladı. Kanada Vancouver da bulunan IYTA (international yacht academy) den belgelerini aldı.

Kanada Montreal de İngilizce eğitimini tamamladı. İzmir’de doğan Şenol Acar dünya turundan sonra Çeşme de hayatına devam etmektedir. Acar Çeşme marinada ki ofisinde brokerlık ve sörvey hizmeti vermektedir.

Zeynep Acar ile evli ve Kenan Acar adında bir oğlu vardır.
© 2021 Acar Yachts